/

Σουπερλίγκ: «Διπλό» του Παναιτωλικού και στη Λιβαδειά

Σουπερλίγκ: «Διπλό» του Παναιτωλικού και...

Οι Αγρινιώτες επικράτησαν με 2-1 των Βοιωτών

«Διπλό» και βαθμολογική ανάσα πήρε ο Παναιτωλικός επικρατώντας με 2-1 του Λεβαδειακού, για την 22η αγωνιστική της Super League. Οι Αγρινιώτες πανηγύρισαν μία ακόμη νίκη φτάνοντας τους 26 βαθμούς, χάρη σε δύο γκολ που προήλθαν από πέναλτι.

Στο 37ο λεπτό, ο Μοράρ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος.

Δύο λεπτά αργότερα, ο Μάρκο Μαρκόβσκι ισοφάρισε, από κοντά,  για τον Λεβαδειακό, ενώ στο 56ο λεπτό, ο Επασί αποβλήθηκε με 2η κίτρινη κάρτα όταν ανέτρεψε τον Ντίας με τον Μοράρ να αναλαμβάνει την εκτέλεση και να σημαδεύει ωραία στη δεξιά γωνία του Σωτηρίου δίνοντας ξανά προβάδισμα στην ομάδα του.

Μετά την ισοπαλία στη Ριζούπολη με τον Απόλλωνα Σμύρνης, οι Βοιωτοί δεν κατάφεραν να πάρουν ένα θετικό αποτέλεσμα και έμειναν στους 25 βαθμούς.

Σουπερλίγκ: Πέρασε από τη Λαμία και έμεινε στην κορυφή ο ΠΑΟΚ